Menü
Bezár

3 kupagyőzelem

2007. augusztus 19, 14:49
XCO Magyar Kupasorozat VI. futam - Pilisborosjenő Az Olimpiai Cross kupasorozat utolsó, hatodik futamát Pilisborosjenőn rendezték. Böhm Lajos és Horváth Csaba már korábban biztosította összetett győzelmét, de Simon Emesének, Rácz Rolandnak és Vereby Istvánnak még még meg kellett izzadni a sikerért.
Istvánnak nem ez volt élete versenye, de megszerzett pontjaival a harmadik helyet szerezte meg a kupában. Roland egy óriási bukást követően folytatni tudta a versenyt és a második helyen érkezett célba. Neki ez az eredmény összetettben szintén egy második helyet ért. A pálya annak ellenére, hogy nekem kicsit technikás volt, nagyon tetszett, élvezetes volt, sosem lehetett unatkozni! Az elején voltak a trükkösebb részek, míg a pálya második felében – az „Egri vár” utáni részen – inkább a mászások domináltak, ami nekem kedvezett, mert jobb mászó vagyok, mint lejtőző. Első három körben legnagyobb ellenfelem, a többszörös magyar bajnok Vajda Márti előttem volt, meg két U23-as ukrán lány is, de ők különösebben nem érdekeltek, nekem csak Mártira kellett figyelnem. Emelkedőkön mindig megközelítettem, de a technikás részeken sajnos lemaradtam. A negyedik kör elején, még a rajt-cél területen sikerült megelőznöm, elkezdtem nagyon lendületesen tekerni, de a lejtőn megint utolért. A mászásokon aztán sikerült újra meglépni, és az utolsó körre már 20 mp-es előnnyel mentem ki, amit az 5. kör végére 39 mp-re növeltem. Ebben a körben már rettenetesen görcsöltek a lábaim, nagyon oda kellett figyelnem, nehogy ezen múljon... Nagyon kihajtottam magam, de megérte! Számomra ez talán a legfontosabb verseny volt idén, itt dőlt el az összetett kupa győzelem.... SIKERÜÜÜÜLT!!!! Emese
A 2007-es Olimipiai Cross Magyar Kupasorozat végeredménye: rövidtáv felnőtt 2. Rácz Roland középtáv felnőtt 1. Horváth Csaba Elit női 1. Simon Emese Elit master2 1. Böhm Lajos 3. Vereby István képek: Velo.hu, Bringabanda, Takács Tamás