Bezár

Aszfaltbetyár

2008. október 10, 07:13
Vereby aszfalton is kipróbálta magát
Vereby István már régóta kacérkodott a gondolattal, hogy a maratonozás mellett az országútisok között is kipróbálja magát. Adott volt a lehetőség, hiszen szeptember végén rendezték az Esztergom-Dobogókő hegyi időfutamot, melyen Pista tavaly már jól szerepelt, igaz akkor egy mountainbike nyergében. 2008-ra egy pehelykönnyű KTM Renegade bringával újított, mellyel egyből dobogóra ért. Táv: 14 km Szintkülönbség: 680 m Idő: 33 perc 08 mp Átlagsebesség: 25,35 km/h Helyezés: 3. Ezt követően október 12-én a Hungaroringen rendezték meg a Go Fast! szezonzárót, ahol 232 induló vágott neki az azfaltcsíknak.
A pályán már a ‘80-as évek második felében rendeztek kerékpárversenyt, ezúttal két autóverseny-futam között, déli 12-től vehették birtokukba a bringások a számtalan világsztár által is bejárt aszfaltot. A 4384,08 méteres köröket bő fél órán keresztül rótták a kerekesek, a mezőnyben összesen 232-en helyezkedtek, közülük 53 elit versenyző. A viadalt több rövidebb akció kísérte, az utolsó kör alkalmával végül bő 2 kilométeres elmenés után Árvai Attila nyert Ivanics Gergely és a nem sokkal később célba érkező Ábrok Norbert előtt. Árvai ezzel - saját elmondása szerint - befejezte több mint 20 esztendős versenyzői pályafutását, melynek során többek közt megannyi bajnoki címet szerzett, köztük pályán „B” világbajnokságot nyert. István a pelotont követő csoporttal érkezett célba.