Bezár

DirtPark Kupa

2008. május 13, 20:03
XCO Magyar Kupasorozat II. futam - Komló, DirtPark
A komlói DirtParkban kialakított motocross paradicsom második éve ad otthont a hazai Mountainbike Olimpiai Cross Kupasorozat futamának. Ezt a pályát legalább annyian kedvelik, mint ahányan tavalyi debütálása óta látni sem akarják. A meredek emelkedőkkel, csiki-csuki kanyarokkal, katlanszerű ösvényekkel tűzdelt körön elsősorban a technikás versenyzők érezték magukat elemükbe, de a kemény terep a technikát is próbára tette. Rengeteg esés, váltótörés és defekt ritkította a mezőnyt. A 19 év alattiaknál Süle Róbert taktikus versenyzéssel megszerezte élete első kupafutam-győzelmét és evvel a sikerrel a sorozatban is átvette a vezetést. A nőknél rövid- és hosszú távon is KTM-Erste Leasing siker született, előbbiben Nagy Ágnes, utóbbiban Simon Emese utasította maga mögé a mezőnyt. Emese a többszörös magyar bajnok Vajda Mártával és az első kupafutam győztesével, Deli Anettel karöltve nagyon szoros első kört teljesített, majd a második körtől folyamatosan növelve előnyét magabiztosan győzött. Robi beszámolója: "Első versenyem Komlón, és első XCO kupa győzelmem! Szombat délben indultunk Sopronból, hat órára már a pályán voltunk. Két kör, első benyomás alapján tetszik. Hocsa ijesztgetései alapján másra gondoltam, bár tavaly állítólag teljesen eltérő volt a kijelölés. Vasárnap minden frankón ment, 7-kor kajálás, utána semmi... szombat este kicsit megfáztam, de még nem volt nagy hatása... Rajt tízkor, két kör. Előtte még volt egy szokottnál hosszabb bemelegítés tekertem kb. 13 km-t lazán, és meg is volt az eredménye. Nem volt hirtelen visszaesés az első kör felénél, bár nem is kezdtem be annyira, az első mászásnál már 4-5. helyen voltam. A felfelék jól mentek, de a lefeléken sem voltam túl lassú. Első kör végén hárman maradtunk, aztán a felfeléket megnyomtam és simán lehagytam őket, volt majdnem egy perc előnyöm. Az utolsó durva emelkedőn a semmiből előkerült egy salgótarjáni ellenfelem, hogy honnan jött, szerintem rejtély marad örökre. Rajt után nem láttam többet, ehhez képest csak 7 másodperccel vertem meg. Lényeg hogy sikerült nyernem! A Szlovákgyarmati dobogó megismétlődött, csak a sorrend lett más, a sáros verseny a Cube-os Zámbori Miklósnak feküdt jobban, nekem inkább ez az erőnléti verseny volt előnyös. Ezzel átvettem a vezetést az összetettben is, bár ez még nem jelent sokat két verseny után... Alapban nagyon tetszett az egész verseny, technika is jó volt, csak egyszer esett le a lánc egy emelkedő elején. Rossz utóíz azért maradt bennem, mert az elit időkhöz képest nagyon le vagyok még maradva... Grat Emesének, Áginak és mindenkinek, aki végignyomta!"