Menü
Bezár

Elimina Tour - A döntő futam

2012. szeptember 22, 22:48

A T-System Elimina Tour sorozat negyedik fordulója és egyben idei utolsó állomása Budapesten az V. kerületi Szabadság téren zajlott. A versenyen jó idő volt, de nem a megszokott meleg, így többet melegítettünk az időmérő és a futamok között. A pálya hossza 800 méter lehetett, az időmérőt 1 perc 48 másodpercel nyerte Miha Halzer. Sajnos elestem az edzésen, kisebb technikai problémák is akadtak, és az időmérőt sem úsztam meg esés nélkül! A pálya felénél szegbe mentem és nem értettem akkor még hogy mi üti a vázat, a kerék pedig lassan kezdett ereszteni és a pálya egyharmadánál el is csúsztam, majd nekiütköztem a korlátnak. Az időmérőn 2 perc 4 másodpercet mentem ami a 30. időt jelentette a 44 induló közül, de bejutottam a 32 legjobb közé! A nyolcaddöntő nagyon kemény volt, Csielka Márk - Korosec Rok - Fenyvesi Péter - Prájczer Péter, de sikerült továbbmennem a negyeddöntőbe! A negyeddöntőben Szalay Péter - Korosec Rok - Kovács Krisztián - Prájczer Péter négyes indult, ahol megszereztem a 2.helyet, továbbjutottam! Az elődöntőben a pálya feléig tudtam elöl menni, de sajnos csak eddig bírtam, Ferencak Urban és Korosek Rok itt megelőzött és nem jutottam be a nagydöntőbe! A kisdöntőben, ahol az 5-8. helyért küzdöttünk, Juhász Zsolt - Radu Tudor - Szalontay Sándor - Prájczer Péter rajtolt! Ekkorra már nagyon elfáradtam, 300m-ig elöl mentem de ott Juhász Zsolt utolért és ő nyerte a kisdöntőt, én lettem a 2. - Radu Tudor a 3. és Szalontay Sándor a 4. Így a budapesti versenyen a 6. helyezést értem el. Összetettben az előkelő 3. helyen végeztem 440 pontal, a 2. helyezett Csielka Márk lett 472 pontal, az első pedig Miha Halzer 600 pontal. A futam eredménylistája Az Elimina Tour 2012-es végeredménye