Menü
Bezár

Első maraton verseny - első helyezés!

2014. augusztus 3, 20:25

XIV. Bükk Maraton Szombat reggel 8 órakor indultunk apával Sopronból. Kora délután érkeztünk meg a verseny helyszínére és átvettük Hocsától a rajtszámot. Ezen a délutánon került sor a Juniorok körében a Titán kupa megrendezésére, ahol Horváth Bence dobogós helyet ért el. Este a pénzpataki szálláson finom tészta vacsora várt minket és utána korán lefeküdtünk aludni. Másnap 6 órakor kelés, 6 30-kor reggeli, 8 órakor már a pályán voltunk. 9 órakor indultak a felnőttek a hosszútávon, majd 9 30-kor a középtávon. 10 órakor elrajtolt a rövidtáv köztük én is apával. Ezen a távon nagyon sok induló volt. Már a legelején elszakadtunk egymástól a tömegben. 2 km után ért utol apa. Mivel ez volt életem első maratonja, nem tudtam pontosan mire számítsak, ezért nagyon megtekertem az elejét, ahogy az XCO-on szoktam. De nem akart vége lenni az emelkedőknek. Sáros szakaszok, köves és gyökeres részek váltogatták egymást. Menetközben csatlakozott hozzánk Eisenkrammer Károly, aki taktikai tanácsokkal látott el, és ezután a táv hátralévő részét hárman csináltuk végig. Felfele sok felnőttet sikerült lehagynom, akik közül sokan buzdítottak: Hajrá kicsi lány! Menjél, ügyes vagy kicsi lány!-és ehhez hasonlók. Kb. a táv felénél volt egy technikai zóna, ahol ittam egy frissítő italt. Ezután következett egy hosszú nagyon köves szakasz, ahol a merev villa, és a kemény gumik rettentően megnehezítették a dolgomat. Nagyon szétrázták a kezeimet. Kanyargós, sodrós lejtmenet következett, ahol megvezetett egy csapa és beborultam egy tüskés bokorba. Az ijedtségen és pár horzsoláson kívül más bajom nem lett. Vissza a bringára és tekerés tovább teljes gőzzel, mivel fogalmam sem volt hányadik vagyok. Az út 2/3-nál egy kicsit elfáradtam, de apa buzdításával végigcsináltam. Az utolsó km-t végigsprinteltem. A befutónál a spíker mondta, hogy megérkezett a kategória nyertese: FEKETE ZSÓFIA. Nagyon boldog voltam. Zsófi