Menü
Bezár

Pétfürdő XCO

2014. április 11, 08:43

A tavalyi évhez hasonlóan idén is Pétfürdőn rendezték az évadnyitó MTB versenyt. Bár a múlt évben én nem indultam (egy hónappal korábban, márciusban rendezték, akkor még a biciklim se érkezett meg), idén bevállaltuk Fannival, lévén egyre csak közeledik a Magyar Kupasorozat XCO és Maraton szakágban is. Edzésnek pedig biztosan jó lesz, persze azért a jó eredményben is bíztunk. A verseny hetében már erdőben is voltam edzeni, a télen megkopott biciklikezelési képességeimet próbáltam újra visszanyerni. Szombatra nem pihentem különösen rá, fejben próbáltam magam felkészíteni, valamennyi önbizalmat összeszedni. Reggel indultunk otthonról, a nevezés kezdetére meg is érkeztünk Pétfürdőre, de nevezni fél óra elteltével sem tudtunk még, nagyon nehézkesen haladt a sor. A főbíró engedélyével lehetett rajtszám nélkül is pályát járni, így hagytuk az egészet és inkább kimentünk ismerkedni a tereppel. A rajtkörrel együtt 5,5 km-es, anélkül 4,5 km-es pálya változatos volt, nekem tetszett. Már itt megállapítottuk, hogy fárasztó lesz 4-5 kört tekerni versenytempóban. Rövid, meredek emelkedők, volt gyorsabb lejtő és lassú kanyargós is. Egyedül a mostanában minden XCO-n jelenlévő ugratók maradtak ki a nyomvonalból, amit én személy szerint nem bántam, mivel alig ültem még idén MTB bringán. Pályajárás után elintéztük a nevezést és vártuk a rajtunkat, amit másfél órával előbbre hoztak, így együtt indult a Master, Elit és U19 kategória is. Szegény Szalay Peti áldozatul is esett a kiírástól eltérő rajtidőnek, 10 perccel lekésve azt. Az összevonásnak köszönhetően egész sokan indultunk együtt, felnőttben 5-en voltunk, volt külön U23-is, több U19-es felnevezett U23-ba. A rajtnál egész jól el tudtam indulni, de nem esett túl jól a hirtelen nagy tempó, jobban szeretem, ha van idő bemelegedni. Boda Peti lőtt ki a legjobban, fél körig csak a porát láttam, Cleppe is csak mögötte tekert. Első kör felénél Petit megtudtam előzni, előttem Cleppe és Szalontay Bence volt. Próbáltam elszakadni a mögöttem tekerőktől és Bencére is jó lett volna felérni. Egy Master versenyző a 3dik körében elment mellettem, lejtőkön szépen terelgette a bringát. A farvizén egész szépen közeledtem Bencéhez, de nem értem utol az ő versenye végéig, ő 4 kört ment, én pedig 5-öt. Utolsó körben már senkivel nem találkoztam, a pulzusom már nem is ment fel, csak simán betekertem második helyen a célba. Fanni az Elit nők között egyedüli versenyzőként indult, de egy kisebb eséssel, remek tempóval ment végig. Neki is ahogy nekem is, ez csak egy edzés volt, az XCO-t nem akarjuk különösen erőltetni, maratonokon sokkal jobban érezzük magunkat. A köridőkből azt láttam, hogy végig bírtam jó tempóban tekerni, pár kör után megtaláltam a kedvezőbb nyomokat, jobban bevállaltam a lejtőket. Úgy érzem egész jó irányt sikerült vennem télen, remélem tudok erőnlétben és bringakezelésben is annyit fejlődni, hogy maratonokon jobban oda tudok érni, mint tavaly. A technika most maradéktalanul rendelkezésemre áll, egy új kerékszettel sokat faragtam a Focus Raven bringám tömegéből, igazi versenyzésre összerakott gép vált belőle így. Legközelebb a 8 óráson indulok, egy vegyes csapat állt össze, utána pedig nekivágunk lassan a maratonoknak is. Addig is tekerjetek minél többet! Robika