XCM és XCO zárófutamok

2010. augusztus 18, 14:28

Hosszú hétvége a pontvadászat jegyében.

Ez a hétvége a szokásosnál hosszabbra sikerült, lévén, hogy szombaton a tavasszal elmaradt Bakony Maratont pótolták, vasárnap pedig már felpörögve egy zalaegerszegi XCO-n kellett indulni a csapatnak.

Az eredményes pontgyűjtés miatt a csapatból szinte mindenki mozdult valamelyik versenyre, de voltak olyanok is, akik mindkettőn rajthoz álltak. Ennek eredménye, hogy most már egyre biztosabbnak látszik, tavalyi eredményünket túlszárnyalva, előkelő helyen fogunk végezni a hazai hegyikerékpáros csapatok közötti pontversenyben.

A péntek esti vihar újfent nyomát hagyta a Bakonyban, de koránt sem volt ez olyan durva, mint a tavasziak, amikor is katasztrófa sújtotta területté nyilvánították a környező településeket. A pálya vonalvezetése lényegesen keményebb volt az előző évihez képest, összességében több szint, tolós mászások és néhol sáros utak jellemezték. A Cuha patak völgye igazi kihívás volt mindenkinek, a gázlók között akadt olyan is, ahol szinte elmerültek a bringák és néhányan kényszerű fürdőt is vettek. A hét dobogós helyezés minden várakozást túlszárnyalt, rövidtávon Albert Kati, Mr. White és Joko, az elit nőknél Roni és Imo, a hosszútávon pedig Lajos és Hocsa állhatott a pulpitusra. A kupasorozatot Cseh Veronika, Horváth Csaba és Böhm Lajos is megnyerte, Skerletz Imola második lett!

Elit Master1 (98 km)   Elit Master2 (98 km)
2. Horváth Csaba 4 óra 40p 56mp 2. Böhm Lajos 4 óra 47p 52mp
15. Völker Tibor 5 óra 57p 57mp 6. Vereby István 5 óra 27p 42mp
20. Pálosi Zoltán 6 óra 21p 41mp 12. Mesics Péter 6 óra 51p 33mp
Elit Master2 nő (59 km)   Középtáv M1 (59 km)
1. Cseh Veronika 3 óra 22p 23mp 31. Németh Tamás 4 óra 03p 35mp
2. Skerletz Imola 4 óra 51p 02mp 32. Bartokos Gábor 4 óra 08p 34mp
Rövidtáv M1 nő (28 km)   Középtáv M2 (59 km)
1. Albert Katalin 1 óra 09p 07mp 7. Horváth Pál 3 óra 45p 49mp
Rövidtáv Master1 (28 km)   Rövidtáv Master2 (28 km)
2. Fehér Csaba 0 óra 59p 45mp 11. Jánosa Gyula 1 óra 31p 22mp
12. Zentai Tamás 1 óra 08p 00mp Rövidtáv Master3 (28 km)
1. Démi József 1 óra 06p 19mp

A bakonyi maratonozás után a csapatból heten még aznap este Zalaegerszeg felé vették az irányt, ahol másnap az olimpiai szám pontszerző versenye került megrendezésre. Vasárnap Sopronból további hét versenyző csatlakozott, így 14 fővel a KTM – Erste Leasing a legdominánsabb egyesület volt a rendezvényen. A futamon hat dobogós helyezést húztak be a fiúk, és mivel ez a verseny volt az évad utolsó XCO futama, összetett eredményt is hirdettek. A végelszámolásnál a 23 év alattiaknál Süle Róbert, a 30 év felettieknél Fehér Csaba, 40 felett Böhm Lajos, 50 felett pedig Démi József ért el második helyezést a Kupában. Szintén a fiataloknál Pintér Kolos, 30-on túl Horváth Csaba, 50 felett pedig Plájer Lajos lett harmadik.