Menü
Bezár

Eközben a Kőszegi-hegységben...

2011. szeptember 17, 11:28

Szeptember 17-én volt az Írottkő hegyifutó és mtb verseny, amelynek rajtja az ausztriai kis faluban, Rőtfalván (Rattersdorf) volt. A Fő utcán (Hauptstrasse) a Hét forrás (Siebenbründl) irányába az alpannónia turistaút mellékszakaszának sárga jelzésén az államhatárt átlépve kellett futni, majd kb. 3 km után (a Hétforrás fölötti részen) az alpannónia turistaút főágának piros jelzésén az Irottkő irányába - a Zeiger nyereg – Szikla forrás - Stájer házak - Hörmann forrás - Irottkő útvonalon értünk célba. A verseny távja 12,1km, a teljes szintemelkedés 741m volt. Reggel napsütéses, igazi futóidőre ébredtem, szokásos, számomra jól bevált verseny előtti sonkás tojásrántotta - baracklekváros kenyér reggeli után nagyfiammal és barátnőjével, illetve egy soproni futó ismerősömmel keltünk útra. Mivel a rajt helyszíne csak 40 kilóméter, viszonylag gyorsan odaértünk. A falu főterén, a templom előtt volt a rajtközpont, fél tíz körül csak páran lézengtek. Nevezési díj fizetés után nem rajtszámot, hanem az azt helyettesítő kis műanyag korongot kaptunk, rajta a korosztály és a nevezési sorrend jelöléssel, közepén lyukkal. A futók sárgát, a bringások kéket. Verseny közben féltávnál az egyiket, a célban a másikat kellett egy botra feltűzni. Lassan gyűlt a társaság, 35-40 futó és 70-80 bringás. 11 órakor elrajtoltunk, a faluból az erdő felé egy kis aszfaltos úton kezdtük meg a versenyt. Az elején beálltam a szokásos tempómra, előttem nyolc futó lehetett. A bringás élboly persze kilőtt, néhány lassabb montist az első emelkedőn megfogtam. Szépen haladtam , lassan kb. hatodik helyen futottam, éreztem van még bennem tartalék. Féltávnál, a nagyobb emelkedőn azután láttam, hogy az előttem levő futók kezdenek belassulni, szépen be is értem őket. Mivel bele-belegyalogoltak az emelkedőkbe, könnyedén megelőztem két sporit is. Az utolsó 2 kilóméteren nem veszítettem a lendületből, a szurkolóktól tudtam, hogy hárman vannak előttem, a harmadikat láttam is, de feljönni nem tudtam rá. A végén, a kilátó előtti utolsó 500 métert még megnyomtam, 1 óra 10 perc alatt értem célba. A master kategóriát megnyertem, összetettben negyedik lettem Köszönhető ez az utóbbi hetek sípálya -intervall edzéseinek, és annak, hogy fejben is ott voltam. Szeptember 24-én Schneeberg - futás, ugyanekkora távon dupla szintemelkedéssel.